fotka Mirka s dítětem

Práce a maminkovství - jde to dohromady?

Mám 4 děti, nejstaršímu synovi je 11 let a nejmladšímu rok, jsem tedy v období velmi intenzivního mateřství, věčně na mně visí někde nějaký dítě, ale myslím si, že makléřina je opravdu dobrá práce, když potřebujete co nejvíc harmonicky sladit péči o malé děti s vyděláváním peněz.

Ideální je začít s předstihem už v době, kdy vás potřeba přispívání do rodinného rozpočtu ještě tolik netlačí a máte třeba podporu ve formě rodičovského příspěvku.

Plus je důležité mít nějakou finanční rezervu, ze které budete moct čerpat na mnohá povinná školení, zkoušku odborné způsobilosti a další náklady, protože prvních pár měsíců musíte počítat s tím, že půjdete do mínusu – nic moc si nevyděláte a budete hodně investovat.

Jinak je skvělé, že si práci můžete řídit samy – pracujete jako OSVČ, takže jenom vy samy si určujete, kolik energie a času do ní dáte, většinu zvládnete navíc z domova i s dětmi za zády. Ale i tak to po všech stránkách náročné je, to vám nemůžu mazat med kolem pusy…

Přemýšlíte o tom, co budete dělat a nechce se vám kvůli dětem vracet do předchozího zaměstnání? Napište mi, jakou máte představu a čeho byste rády dosáhly?

Nejnovější články

Odebírejte novinky
ze světa realit

Sdílejte článek s ostatními

,,Spolu prodáme vaši nemovitost bez starostí. Nespokojte se s průměrem, zvolte si špičkovou péči.”

Kontakt
Mirka Valašíková
Májová 36
Cheb 350 02
mirkavalasikovakrizova@
mmreality.cz
+420 608 033 397

© Copyright 2022 – designed by DDPRODUKCE.CZ